Совестью не торгуй! А не то…

Вот такие лица смотрят на харьковчан с лайтбоксов и бигбордов:


Совестью не торгуй! Плакат.

И все время глядя на это я задаюсь вопросом: “а не то что?“.
Будешь торговать совестью и этот суровый дядька с плаката тебя найдет и накажет?
Или этот дядька сам торговал совестью и вот, смотрите, каким он стал?

Тем более странно, что все это делается под эгидой уже упоминавшегося тут блока Медведчука. Того самого, который в 80х годах участвовал в судебном процессе над украинским поэтом-диссидентом Стусом. Вот, что написано об этом в украинской WIKI (в русской версии статьи про Василия Стуса этого нет. Очевидно, идет война правок).

Адвокатом Віктора Медведчука затвердили, незважаючи на чисельні протести обвинуваченого. Суд проходив за зачиненими дверима. Відомий письменник, правозахисник, громадський діяч і друг Василя Стуса Євген Сверстюк згадує: «Коли Стус зустрівся з призначеним йому адвокатом, то відразу відчув, що Медведчук є людиною комсомольського агресивного типу, що він його не захищає, не хоче його розуміти і, власне, не цікавиться його справою. І Василь Стус відмовився від цього адвоката».[2] Сам Медведчук наполягає, що роль адвоката в таких процесах була мінімальною: «Якщо хтось думає, що я міг би врятувати Василя Стуса, то він або брехун, або ніколи не жив у Радянському Союзі й не знає, що це таке. Рішення за такими справами ухвалювалося не у суді, а в партійних інстанціях і КДБ. Суд лише офіційно затверджував оголошений вирок» (цит. за офіційним інтернет-сайтом Медведчука[3]).

Про методи захисту, які використовував Медведчук, свідчить «Хроника текущих событий»: «Адвокат у своїй промові сказав, що всі злочини Стуса заслуговують покарання, але він просить звернути увагу на те, що Стус, працюючи у 1979–1980 рр. на підприємствах Києва, виконував норму; крім того, він переніс тяжку операцію шлунка. Після промови адвоката засідання суду було перервано. 2 жовтня засідання почалося прямо з читання вироку (таким чином, у Стуса було вкрадене належне йому за законом „останнє слово“)».[4]

Поделиться:      twitter       facebook